Ara
Teklif Al
sosyal-medya-banner

Sosyal Medya Yönetimi

mobil-sosyal-medya-banenr

Sosyal Medya Yönetimi

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medyanın günümüzde sahip olduğu yer oldukça güçlüdür. Sosyal medyada ki sayfa ve hesapların nasıl yönetilmesi gerektiğini, hangi stratejilerin kullanılacağını, ürün hizmet tanıtımı ve pazarlamasını en uygun şekilde yönetmek son derece önemlidir. Sosyal Medya ekibimiz ile markanız için doğru ve stratejik adımlar atmanıza yardımcı oluyoruz.

NELER YAPTIK

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Dijital çağda işletmeniz için eşsiz fırsatlar yakalamak için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. İşletmeniz sosyal platformlar sayesinde hedef kitleniz ile doğrudan etkileşim kurarken yeni tasarladığınız marka sosyal medya ağlarının pek çok avantajından yararlanıyor. İşletmenizin sosyal medya hesaplarını doğru bir şekilde yönettiğinizde hizmet sunduğunuz kategorilerle ilgili aramalarda hedef kitlenizin öncelikle sizi bulmasını, saygın bir marka imajı çizmeyi, hedef kitleniz ile doğrudan çözüm odaklı etkileşim kurmayı ve yenilikçi çağa uygun bir marka görüntüsü oluşturmayı sağlayabilirsiniz. Bütün bunları LLC Ajans sosyal medya yönetim ekibi sizin için sosyal medya ağlarında işletmenizin çevrimiçi varlığını ürünlerinizle ilgili içerikler oluşturarak, yayınlayarak ve çözümleyerek yapıyor.

İşletmeniz İçin Sosyal Medya Yönetimi Neden Gerekli?

İşletmeler için sosyal medya birçok avantaj sunduğundan dolayı sosyal medya yönetimi şart. Mesela, işletmeler için maliyet oldukça önemli. Sosyal medya işletmeniz için uygun maliyet sunuyor. Pazarlama bütçeniz ne kadar büyük olursa olsun, işletmeniz sosyal ağlarda yer aldığında piyasaya yeni çıkardığınız bir ürün veya işletmeniz hakkında istediğiniz kadar içerik paylaşabilir, kullanıcıların ürün ile ilgili yaptığı yorumlara yanıt verebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Üstelik bütün bu yapacaklarınız ücretsizdir. Bütün bunları göz önüne aldığınızda sosyal medya size işletmenizin reklâmını yapmanız, hedef kitlenize ulaşmanız ve çevrimiçi bir takipçi kitlesi oluşturmanız için kârlı bir kanal sunuyor. Bir işletme için piyasaya yeni çıkardığı ürünü dünyanın her yerinde bulunan hedef kitleye tanıtmanın en güzel yolu sosyal medyayı kullanmak. Instagram’dan YouTube’a Twitter’dan LinkedIn’e kadar sosyal medya ağları sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Ürününüzün hedef kitlesi özel bir kitleyse işletmeniz için Pinterest en uygun sosyal ağ. Bu nedenle işletmeniz için sosyal medya yönetimi bir zorunluluk.

Pazarlama Stratejinize Sosyal Medyayı Eklemek İyi Bir Fikir Mi?

Elbette, harika bir fikir. Pazarlama stratejinize sosyal medyayı da eklediğinizde kullanıcı davranışları ve stratejiniz birbirini tamamlayacaktır. İnsanların % 74’ünün bir ürünü veya hizmeti satın almak için karar verirken sosyal medyayı referans olarak kullandıklarını biliyor muydunuz? Kullanıcılar hakkındaki bir başka gerçek ise % 80’inin ürünü/hizmeti sosyal medya aracılığıyla aldıkları tavsiyelerle satın almaları. Piyasaya yeni çıkan ürünlerini sosyal medya pazarlaması ve reklamcılığı yaparak tanıtan işletmeler bu platformların olumlu performans gösterdiği konusunda hemfikir. Sosyal ağların en güzel yanı markanızı oluşturabileceğiniz ve hatta potansiyel müşteriler kazanabileceğiniz ve satışlarınızı katlayabileceğiniz bir mecra olması. Mesela, sosyal medya yönetimini LLC Ajans ‘ın yaptığı Green Forest Holiday Village kazandığı yeni ziyaretçileriyle mutlu bir işletme.

Sosyal Medya Yönetimini Hangi Platformlarda Yapabilirsiniz?

Sosyal medya yönetiminin ne olduğu açıklanırken hangi sosyal medya platformlarında yapılması gerektiği de açıklanmalı aslında. Dijital çağda sosyal ağların işletmelere değer verdiği oldukça aşikâr. Bir işletme olarak elinizdeki kaynaklarınızı bunun yanı sıra zamanınızı da sosyal ağlarda değerlendirmek istiyorsanız öncelikle işletmeniz için uygun olan platformları öğrenmeniz gerekiyor. İşletmenizin yer alabileceği en yaygın sosyal platformlar arasında Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, YouTube ve Pinterest sayılabilir.

ArabicEnglishFrenchGermanTurkish