Referanslar Bize Ulaşın +90 216 321 90 50 Hizmetlerimiz

LLC AJANS | Prodüksiyon

İçerik Bekleniyor...

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo

NELER YAPTIK


DİJİTAL REKLAMLAR

Dijital reklamcılık kavramı sosyal medya, arama motorları, web siteleri ve dijital olarak erişilebilen diğer programlar gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla tanıtım materyalleri yayınlama süreci olarak açıklanıyor. Dijital çağı yaşadığımız bugünlerde işletmenizin geleneksel reklamlardan çok dijital reklamlara ihtiyacı var. Aklınıza işletmenizin neden dijital reklamlara ihtiyacı olduğu sorusu gelebilir. Cevap çok basit! Çünkü tüketiciler zamanlarının çoğunu dijital ortamda geçiriyor. Dijital reklamlar ise işletmenizi doğrudan hedef kitlenizin bulunduğu yere götürüyor.

Dijital Reklamları Benzersiz Kılan Güç Ne?

Facebook, YouTube, Yelp, Twitter, Google arama motoru ve daha fazla güvenilir sitelerin popülerliğinden yararlanma gücü dijital reklamları benzersiz kılıyor. Böylesi güvenilir siteler kendi müşterilerine hizmet sunmak amacıyla web sitelerinde size reklam alanı satıyorlar. Bir dijital platformda reklam verdiğinizde aslında hedef kitlenizin sevdiği dijital platformu destekliyorsunuz. Mesela, Google arama motorunda kullanıcılar günde 3.5 milyar arama yapıyor. Aramaların % 35’i çeşitli ürünler için olduğu belirtiliyor.

Pazarlama Stratejinizde Dijital Reklamlar Neden Olmalı?

Dijital reklamla işletmenizi tanıtmanın en güzel yanı doğru kişilere doğru zamanda doğru mesajla ulaşabilmeniz. Geleneksel reklamlar sayesinde hedef kitlenize ulaşabildiğinizi düşünebilirsiniz. Dijital reklamlar ile potansiyel müşterilerinize nokta atışı ile ulaşabilirsiniz. Mesela, Betül Bingöl Beauty Center LLC Ajans’ın planladığı dijital reklamlar ile daha çok kadını güzelleştiriyor. Bunun nedeni etkili ve doğru planlanmış dijital reklamlar sayesinde işletmenin potansiyel müşterilerine ulaşabilmesi. İşletmenizi tanıtmak için dijital reklamları kullandığınızda reklamcılık sektöründe bu reklamcılık şekli ile hedefin ne kadar yüksekte olduğunu görebilirsiniz.

Dijital Reklamların Çalışma Sistemi Nasıl?

Instagram, Facebook veya YouTube’a ürünleriniz/hizmetleriniz ile ilgili reklamlar yerleştirmek dijital reklamcılık için yeterli olmuyor. Dijital reklamların çalışma sistemini şu şekilde anlatabiliriz: Dijital reklamları hazırlayan ekip, internet tabanlı reklam araçlarını kullanarak dijital reklam kampanyalarını araştırıyor, yönetiyor, izliyor, çözümlüyor ve iyileştiriyor. Dijital reklam ve pazarlama etkili bir şekilde hazırlandığında hedef kitleniz reklam yaptığınız web sitesindeki kullanıcı deneyimleriyle herhangi bir sorun çıkmadan bütünleşiyor. Doğal ve müdahaleci olmayan bir şekilde hedef kitlenizi kendi sitenize ve ürünlerinize/hizmetlerinize yönlendiriyor. Hedef kitlenizin ilgi düzeyini ve dönüşüm oranlarını en üst düzeye çıkarmanın yolu dijital reklamları kişiselleştirmekten geçiyor. Kişiselleştirilen dijital reklam sayesinde başka yöntemlerle kazanamayacağınız yatırım getirisine (ROI) sahip olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra dijital reklam yöntemini tercih ettiğinizde hedef kitlenizin reklamınızla ilgili olan tavırlarını kolaylıkla izleyebilirsiniz. Etkili bir dijital reklam kampanyası ve yüksek yatırım getirisi için konusunda uzman olan LLC Ajans dijital reklam ekibi sabırsızlıkla sizleri bekliyor.