INFLUENCER MARKETING

Günümüzde birçoğumuzun görmekten sıkıldığı, birçoğumuzun ise hayatını kolaylaştırdığı pazarlama tekniğine Influencer Marketing (etkili pazarlama) diyoruz. Markalar sosyal medya platformlarında, belirli bir kitleye sahip kişi veya hesaplar ile ürünlerini tanıtmak amacıyla çalışmalar düzenliyorlar. Yani sosyal medyada her gün gördüğümüz, tanınan kişilerin verdikleri ürün linkleri, sponsorlu paylaşımlar tam olarak etkili bir pazarlama örneğidir. Influencer olarak nitelendirilen bu kişiler kendi takipçilerine ulaşarak markayı tanıtma ve ürünleri ön plana çıkarmayı hedeflemektedir.

 Doğrudan satışa yönelik olmayan bir pazarlama yöntemi kullanmak, potansiyel müşterilerin üzerinde marka bilinirliğini ve markanın güvenilirliğini arttırmak için iyi bir tercihtir. Influencer Marketing gerçek kişilerin deneyimlerini içerdiği için daha fazla akılda kalıcı ve güven vericidir. 

 Influencer’ın markanız veya ürününüz ile uyumlu bir profile sahip olması seçim yaparken önceliğiniz olmalıdır. Seçeceğiniz profillerin takipçi sayıları elbette önemlidir fakat burada asıl önemli nokta bu takipçilerin organik olmasıdır. Takipçileri tarafından güvenilir ve samimi bulunan ınfluencerlar sizi başarıya götürecektir…

Etiketler:
Ezgi Aleyna Alpteki

0 Yorum

Yorum Yap